امروز  24 مهر 1398
اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه
اخبار و رویدادهاي فرهنگي مذهبي 9:54 - 26 / 6 / 1396 871 بازدید
جشنواره تجلیل از قرآن آموزن و مربیان مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج عشق آباد برگزار شد .  

جشنواره تجلیل از قرآن آموزن و مربیان مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج عشق آباد برگزار شد .
این مراسم با حضور 120  نفر قرآن آموز به همراه مربیان و حضور جمعی از مؤمنین و خیرین و همچنین مسئولین منطقه ای و شهرستانی برگزار گردید.
 حجت الاسلام رجب زاده امام جمعه موقت عشق آباد ، حجت الاسلام آزاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس ، مهندس رضا شمسائی  دبیر انجمن نخبگان خراسان جنوبی ، محمد علی شیردل بخشدار دستگردان ، علی غلامی رئیس آموزش و پرورش منطقه ، جواد خدابخشی فرمانده حوزه 2 مقاومت بسیج مالک اشتر دستگردان ، محمد علی قربانی رئیس شورای اسلامی بخش دستگردان و برخی اعضاء شورای اسلامی شهر عشق آباد از حاضرین در این جشنواره بودند
 در این مراسم  محمد رجب زاده رئیس هیأت مدیر مؤ سسه به حاضران خیر مقدم گفت و از روند برنامه های مؤسسه و چگونگی برگزاری جشنواره گزارشی ارائه نمود .
سخنران این محفل حجت الاسلام رجب زاده امام جمعه موقت عشق آباد بود که پیرامون توجه و اهمیت دادن به قرآن کریم و تعلیم و تعلم آن مطالبی رابرای حاضران بیان کرد .
در پایان مراسم حجت الاسلام آزاد از دست اندر کاران برگزاری جشنواره و مدیریت مؤسسه به خاطر فعالیتهای فرهنگی خوب مؤسسه تشکر کرد .
مهندس شمسائی دبیر انجمن نخبگان خراسان جنوبی در پایان این مراسم قول داد که تسهیلات و امتیازاتی برای قاریان و حافظان برتر و نخبه  در نظر گرفته خواهد شد .
محمد رجب زاده  رئیس هیأت مدیره مؤسسه بیان نمود که :  در این مراسم از  38 نفر قرآن آموز برتر  و 8 نفر مربی فعال مؤسسه با اهداء  25 جلد کلام الله مجید ، 15 جلد نهج البلاغه + 5 دستگاه قلم قرآنی ، 8 تخته پتوی دونفره ، 8 عدد هدیه نقدی یک میلیون ریالی ، 5 عدد هدیه نقدی پانصد هزار ریالی ، 15 عدد کارت هدیه 200 هزار ریالی  جمعا با هزینه 32000000 ( سی و دو میلیون ریال )  اهداء گردید .
هزینه کل این مراسم شامل هدایا و هزینه های پذیرائی و جانبی بالغ بر36000000 ریال می باشد که 25000000 ریال آن تاکنون از طرف خیرین محترم پر داخت گردیده است .
جمع کل قرآن آموزان واجد شرایط تجلیل 120 نفر بودند .که در چهار گروه  عالی ( امتیازات 95 تا 100 ) ممتاز ( امتیازات 90 تا 94 ) بسیار خوب ( امتیازات 80 تا 89 ) و خوب ( امتیازات 70 تا 79 ) گروه بندی و جوایز متناسب با هر گروه تعیین  شده بود .
این قرآن آموزان به همراه 200 نفر دیگر از مهرماه سال95 تا شهریور سال 96 در آزمون سراسری قرآن و عترت آبان 95 و آزمونهای داخلی موسسه در رشته های روخوانی قرآن سطح 1 و 2 – تجوید مقدماتی – ترجمه و مفاهیم – حفظ کلیه رشته ها –احکام و معارف – تفسیر  شرکت داشته و در آزمونهای مربوطه نمره حد نصاب شرکت در قرعه کشیهای جشنواره را کسب نمایند .
لازم به ذکر است که در برنامه های ترم تابستان موسسه حدود 40 جلسه آموزشی ( 60 ساعت ) در هفته در رشته های مختلف برگزار می شده است .
در مؤسسه منهاج یک مدیر ثابت و دو مربی تمام وقت و 8 مربی پاره وقت فعالیت دارند . بیشتر فعالیتها افتخاری است و کلاسها به صورت رایگان برای عموم می باشد .
دوره پاییزه وزمستانه مؤسسه از 15 مهر ماه شروع و تا 15 اسفند 96 ادامه خواهد داشت . در این دوره  کلاسهای آموزش قرآن شکوفه ها ( 4 تا 6 سال) ، روخوانی سطح 1 و 2 ، ترجمه و مفاهیم قرآن ، تجوید مقدماتی ،  قرائت و صوت و لحن ، حفظ کلیه رشته ها ،  احکام ، تفسیر ، سیره معصومین (ع) و ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه برگزار خواهد شد .

نظرات کاربران 0 نظر